به وب سایت هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان خوش آمدید
هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان


  باشگاه‌های بدنسازی زنجان در شرف تعطیلی

  زنجان - ایرنا - برخی از باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها و ناهماهنگی دخل و خرجشان در شرف ورشکستگی و تعطیلی هستند.

  رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: فعالیت در عرصه باشگاهداری با توجه به وضعیت نابسامان مالی و بالا رفتن هزینه‌ها، دیگر توجیه اقتصادی ندارد و در واقع کمر صاحبان باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام زیر بار این مشکلات، خم شده است.

  مهران زرگری اظهار داشت: بالا بودن هزینه اجاره بها و اخذ ارزش افزوده ۹ درصدی از باشگاه‌ها نیز موجب متضرر شدن باشگاهداران می‌شود چراکه ورزشکاران به دلیل بالا بودن شهریه، ترجیح می‌دهند فعالیت در این عرصه ورزشی را ادامه ندهند.

  وی افزود: دریافت ارزش افزوده موجب نارضایتی در میان باشگاهداران شده است چراکه باشگاه‌های ورزشی محل ارائه خدمات ورزشی هستند و در عرصه تولید یا خرید و فروش کالا، فعالیت ندارند.

  وی تصریح کرد: بهتر است این بار گران از دوش صاحبان باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان برداشته شود تا از این بابت هزینه زیادی بر ورزشکاران، والدین و باشگاهداران، تحمیل نشود.

  باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام زنجان، حال و روز خوبی ندارند

  رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: در زمان حاضر این استان از وجود قریب ۱۳۰ باشگاه ورزشی فعال در این رشته برخوردار است و امسال به رغم کاستی‌ها و مشکلات، توانسته نزدیک به ۱۳ هزار نفر زن و مرد را به صورت رسمی، تحت پوشش قرار دهد.

  زرگری با تاکید براینکه در حال حاضر باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام زنجان، حال و روز خوبی ندارند، افزود: ورزش عامل مهمی در کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی است و برای جلب و جذب نوجوانان و جوانان و ارتقاء سطح سلامت این قشر از جامعه، نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی است.

  وی اظهار داشت: امروز وضعیت قلیان‌سراها به لحاظ جلب و جذب افراد و شلوغی جمعیت، بهتر از باشگاه‌های ورزشی شده و این زنگ خطری است که باید مسئولان توجه جدی به آن داشته باشند و با حمایت از باشگاه‌ها، اجازه ندهند اینگونه مکان‌ها در میان نوجوانان و جوانان، بیشتر جا باز کند.

  زرگری با بیان اینکه این رشته ورزشی در ۲ بخش قهرمانی و همگانی، فعالیت دارد، افزود: اداره کل ورزش و جوانان زنجان در حد وسع و توان از این رشته ورزشی حمایت می‌کند اما کافی نیست و لازم است مسئولان استان نیز این هیأت را در حمایت از باشگاهداران، یاری دهند تا به سمت تعطیلی کشیده نشوند.

  زرگری ادامه داد: این هیأت به لحاظ قرار گرفتتن در تنگنای مالی در اعزام ورزشکاران به مسابقات نیز با مشکل مواجه است و تلاش‌ها برای دریافت کمک‌های مالی از سوی ارگان‌ها و دستگاه‌ها در جهت عزیمت به رقابت‌های کشوری، نتیجه مثبتی به دنبال ندارد.

  وی با تاکید براینکه اگر مسابقات نباشد انگیزه‌ای نیز برای فعالیت و رقابت نخواهد بود، افزود: این هیأت برای اعزام ورزشکاران به رقابت‌های قهرمانی پاورلیفتینگ با لوازم باشگاه‌های ایران که از روز گذشته در تهران آغاز شده است به ناچار تن به دریافت قرض داد که این برای ورزش زنجان، زیبنده نیست.

  آینده روشنی برای ورزش پاورلیفتینگ زنجان متصور نیست

  رئیس هیأت ورزش بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان تاکید کرد: زنجان، یکی از قطب‌های پاورلیفتینگ ایران محسوب می‌شود اما با وجود مشکلات مالی، آینده روشنی برای این رشته ورزشی زنجان متصور نیست.

  زرگری افزود: پاورلیفتینگ زنجان برای سرپا ماندن و حفظ جایگاه خود نیازمند حمایت و توجه خاص است و هیأت تا به امروز نیز با چنگ و دندان این بخش از ورزش بدنسازی و پرورش اندام را سرپا نگه داشته است.

  تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۴/۱۹، ۱۷:۰۸:۴۹       بازدیدها: 64  کلیه حقوق وب سایت برای هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان محفوظ می باشد© 2015
  بالا