به وب سایت هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان خوش آمدید
هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان


  پراکندگی باشگاه های بدنسازی زنجان مناسب نیست

  زنجان - ایرنا - رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: پراکندگی باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام این استان مناسب نیست و این موضوع، مشکلات باشگاه داران را مضاعف کرده است.

  به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مهران زرگری در نخستین نشست سالانه هیات بدنسازی و پرورش اندام زنجان که با حضور مدیران باشگاه های این استان برگزار شد، افزود: فاصله قانونی باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی از یکدیگر باید رعایت شود تا هیچ باشگاهی متضرر نشود.
  وی اظهار داشت: متاسفانه طبق آیین نامه وزارت ورزش و جوانان، هیچ گونه حریمی برای محل باشگاه ها در نظر گرفته نشده و این امر موجب شده است تا در یک محدوده جغرافیایی شاهد فعالیت چند باشگاه باشیم که این معضل نارضایتی شدید تعدادی از باشگاه داران را در پی داشته است که امیدواریم حداقل حریم قانونی که ۵۰۰ متر از سوی این هیات پیشنهاد می شود رعایت شود.
  وی بر بازرسی و نظارت مستمر بر باشگاههای پرورش اندام و بدنسازی در زنجان تاکید کرد و اظهار داشت: محیط باشگاه ها به منظور فعالیت و تمرین ورزشکاران باید سالم باشد تا خانواده ها با انگیزه و اطمینان بیشتری فرزندان خود را به دست مربیان بسپارند.
  رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گفت: باشگاه ها موظف هستند سقف شهریه دریافتی که در جلسه نرخ گذاری سال ۹۸ اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان و بدون احتساب ۹ درصد ارزش افزوده به مبلغ 970 هزار ریال تعیین شده است را رعایت کنند.
  زرگری با بیان اینکه مدیران باشگاه ها در راستای سالم سازی جامعه حرکت کرده و وظایف سنگینی را عهده دار هستند، تصریح کرد: باشگاهداران روزهای سختی را متحمل هستند و برخی باشگاه ها در شرف ورشکستگی بوده و این جای تاسف است.
  رئیس هیات پرورش اندام استان زنجان با بیان اینکه این هیات با تمام وجود در خدمت باشگاهداران است، گفت: باشگاهداران در واقع چرخ هیات را به گردش درمی آورند و با تربیت ورزشکاران، زمینه را برای رشد و تعالی این رشته ورزشی فراهم می سازند.
  زرگری اظهار داشت: هیات پرورش اندام در ساماندهی باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام استان تلاش وافر دارد اما متاسفانه در صدور پروانه برای تاسیس باشگاه ها هیچ سهمی ندارد و در کمسیون ماده پنج اداره کل ورزش و جوانان زنجان، جایگاهی برای هیات در نظرگرفته نشده است.
  وی افزود: متولی صدور پروانه باید هیات باشد که متاسفانه این امر نادیده گرفته شده است که نیاز به بازبینی و تغییر رویه است.
  زرگری با اشاره به اینکه هیات بدنسازی و پرورش اندام تلاش دارد تا ارتباط خود با باشگاه ها را بهتر و بیشتر کند، گفت: ورزش بدنسازی و پرورش اندام، رشته ای هزینه بر است و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم نیز وضعیت باشگاه های این استان روز به روز بحرانی تر می شود.
  وی با بیان اینکه باشگاه های فاقد مجوز برای ادامه فعالیت رسمی باید نسبت به اخذ پروانه اقدام کنند، تصریح کرد: اگر متولیان امر ورزش زنجان از فعالیت باشگاههای فاقد پروانه جلوگیری به عمل نیاورند در این صورت ممکن است برخی پیشامدها و ناهنجاری های اتفاق بیفتد که خوب و زیبنده این ورزش پرطرفدار نخواهد بود.
  وی با تاکید براینکه بر اساس قانون و مقررات و ضوابط، فعالیت باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام فاقد مجوز، غیرقانونی است، اظهار داشت: اگر با باشگاه های فاقد مجوز با مماشات رفتار شود به حتم ضربه های مهلکی بر پیکر این رشته ورزشی وارد خواهد آمد که جبران آن سخت و مشکل خواهد بود.
  زرگری تصریح کرد: هیات بدنسازی و پرورش اندام زنجان فقط در قبال فعالیت باشگاه های دارای پروانه کار مسئولیت دارد و اگر در باشگاه های فاقد مجوز اتفاق یا مشکلی پیش بیاید در این صورت عواقب آن متوجه متولیان ورزش خواهد شد.
  رئیس هیات پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان گفت: فعالیت باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی در سطح این استان بدون داشتن مربی کارت دار، قابل توجیه نیست و هیچ باشگاهی بدون وجود مربی حق فعالیت ندارد که در غیر این صورت اگر اتفاقی در باشگاه رخ دهد در این صورت خود باشگاهدار باید پاسخگو باشد.
  زرگری افزود: برای رونق بخشی به باشگاه ها باید از مربیان مجرب و توانمند بهره گرفت و به دورهای بازآموزی نیز توجه ویژه شود تا این مربیان با دانش و مسایل روز و نوین این رشته ورزشی آشنا شوند.
  زرگری ادامه داد: باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام، حق عرضه و تجویز دارو و مکمل های غذایی مجاز یا غیرمجاز را ندارند و در صورت مشاهده بر اساس قانون با خاطیان برخورد و باشگاه مربوطه نیز پلمب خواهد شد.
  وی افزود: همواره هشدارهای لازم در خصوص عرضه و تجویز نکردن دارو و مکمل های غذایی در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام به مدیران و مربیان باشگاه ها داده شده است و به منظور آسیب ندیدن ورزشکاران که امانت خانواده ها در دستان ما است، انتظار می رود از این کار به جد پرهیز شود.
  زرگری با بیان اینکه باشگاهداران نان عشق خود را می خورند اما این روند تا کی می تواند ادامه داشته یابد بر شکل گیری اتحادیه باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام در زنجان تاکید کرد و اظهار داشت: هیات در راستای تشکیل این اتحادیه تلاش وافر دارد تا بتواند از حق و حقوق باشگاهداران به شکل اصولی و منطقی دفاع کند.
  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زنجان گفت: این اداره با تمام وجود حامی باشگاهداران است اما انتظار می رود آنان نیز به قوانین و مقررات پایبند باشند.
  عذرا واسعی افزود: تا جاییکه مقدور است به باشگاه ها که بازوان اداره کل ورزش و جوانان در جهت توسعه و رشد تعالی ورزش هستند در جهت رفع مشکلات کمک می کنیم.
  وی اظهار داشت: شکل گیری اتحادیه، تحت پوشش قرار گرفتن فعالان در این عرصه ورزشی بیمه ورزشی، بیمه باشگاهداران از اولویت های این اداره است و از سویی نیر تلاش می کنیم تا هیچ باشگاهی مگر در شرایط خاص پلمب نشود.
  واسعی گفت: برخی باشگاهداران به وجود حریم و بعضی نیز به نبود حریم، معترض هستند اما با این وجود تمام تلاش خود را بکار می بندیم تا حریم ها رعایت شود.

  تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۲/۱۵، ۱۷:۳۷:۴۶       بازدیدها: 139  کلیه حقوق وب سایت برای هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان محفوظ می باشد© 2015
  بالا