به وب سایت هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان خوش آمدید
هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان


  باشگاه های بدنسازی در صورت تجویز دارو پلمپ می شوند

  زنجان - ایرنا - رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: هیچ باشگاهی حق عرضه و تجویز دارو و مکمل های غذایی (مجاز و غیرمجاز) را ندارد و در صورت مشاهده با خاطیان برخورد و نسبت به پلمپ باشگاه نیز اقدام خواهد شد.

  مهران زرگری، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: داروخانه ها، مطمئن ترین محل برای تهیه مکمل های غذایی هستند و اگر خارج از این محل باشد غیرمجاز تلقی می شود و لازم است ورزشکاران از مراجعه به آن محل ها اجتناب کنند.
  وی با تاکید براینکه بارها تذکر لازم در خصوص عرضه و تجویز دارو و مکمل های غذایی در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام به مدیران باشگاه ها داده شده است، اظهار کرد: در حال حاضر باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام زنجان پاک و سالم هستند و مورد خاصی نیز مشاهده نشده است.
  زرگری گفت: ورزشکاران باید زیر نظر مربی کارت دار آموزش ببینند و تمرین کنند و اگر باشگاه ها دارای مربی نباشد به حتم با مدیر آن باشگاه برخورد قانونی خواهد شد.
  رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان، گفت: در زمان حاضر بیش از 120 باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در سطح این استان فعال است که برخی از آنها به صورت شیفتی در 2 بخش بانوان و مردان فعالیت می کنند.
  زرگری، بازرسی و نظارت مستمر و منظم بر محیط باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام در زنجان را ضروری خواند و افزود: این هیات، اجازه نمی دهد فعالیت های ناسالم و ناصحیح به باشگاه ها آسیب وارد کند.
  وی تصریح کرد: باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام زنجان از سوی مرکز بهداشت، اداره اماکن نیروی انتظامی، معاونت غذا و داروی علوم پزشکی و هیات پزشکی ورزشی، مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرند و هیات نیز بطور منظم و به شکل محسوس و نامحسوس و با جدیت هرچه تمام فعالیت باشگاه ها را رصد می کند.
  زرگری افزود: در زمان حاضر 10 هزار ورزشکار به صورت رسمی و بیمه شده و تحت پوشش هیات در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان فعالیت می کنند که هفت هزار نفر از آنان مرد و مابقی نیز زن هستند.

  تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۴/۲۷، ۱۰:۲۳:۱۲       بازدیدها: 186  کلیه حقوق وب سایت برای هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان محفوظ می باشد© 2015
  بالا